Naučíme tančit každého…

Lektoři

Michal Cypris

Se společenským tancem jsem se poprvé potkal v základních tanečních kurzech v mých 15 letech. V polovině základního tanečního kurzu jsem začal navštěvovat přípravku tanečního klubu TAKS Slaný a tam se mi tanec začal postupně dostávat pod kůži. Trénovali jsme jednotlivé tance, taneční formace a různá tématická předtančení, s nimiž jsme se úspěšně účastnili mnohých vystoupení na plesech, divadelních akcích a soutěží tanečních formací včetně Mistrovství ČR.

Paralelně s formacemi jsem se věnoval i párovému tanci. Trénování, ježdění po soutěžích, různá soustředění postupně naplňovala můj volný čas více a více. Přidávaly se vyhrané soutěže, postupy do vyšších tanečních tříd a po nějaké době následoval přestup do STK Praha. Na svém tanečním vrcholu v kategorii „M“ jsme trénovali 5× týdně 1,5 – 3 hodiny a o víkendech jezdili po soutěžích. Byla to dřina, ale zároveň i radost.

Pravidelně jsme se účastnili MČR v latinsko-amerických tancích, 10-ti tancích a MČR družstev. Nejlepšími výsledky se stali umístění ve čtvrtfinále MČR v latinsko-amerických tancích a čtvrtfinále MČR v 10-ti tancích. Jednoho dne, jsem si však uvědomil, že má cesta na parketu trochu umělého světa sportovního tance končí. Odtančil jsem svůj nejlepší závod a od té doby jsem na taneční parket jako závodník nevstoupil.

Tímto však příběh nekončí. V rámci znovuotevření zrekonstruovaného MC Grand jsem se rozhodl, že budu dál předávat svoji upřímnou radost z tance všem, kteří o to budou mít zájem. Neboť tanec může být sportem, ale jeho hlavní esencí má být radost, ladnost a elegance, kterou mohou společně sdílet lidé, když jim k tomu dodáte jen trochu těch základních prvků.

Lenka Náprstková

Začala jsem tancovat od svých 9 let v Tanečním armádním klubu Slaný v kroužku junior. Věnoval se základům standartních, latinskoamerických tanců a skupinového předtančení.

Tanec se mi zalíbil a začala jsem tančit závodně latinskoamerické tance, v nichž jsme s bratrem postupně vytančili třídu „A“. Zároveň se soutěžním tancem jsme se věnovali skupinovým předtančení. S dalšími partnery jsem znovu několikrát vytančila třídy „B“ a „A“. Byla to těžká zkušenost, ale láska k tancování mě hnala dál.

Můj poslední taneční partner Karel Náprstek už v mém životě zůstal. S třídou „A“ v latinsko-amerických tancích jsme dotančili až k naší svatbě a v roce 2009 jsme se rozhodli závodní kariéru ukončit a zahájit novou etapu našeho života.
Tanec mi však zůstal v srdci.

Naučíme tančit každého...
v

+420 775 300 407